Aktualności

XXVI Kolokwia Psychologiczne PAN „Badania psychologiczne relacji mózg – zachowanie” (Bydgoszcz, 19-21.06.2017)

23 czerwca 2017
czytaj całość

W dniach 19-21 czerwca 2017 roku odbyły się XXVI Kolokwia Psychologiczne Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk „Badania psychologiczne relacji mózg – zachowanie”. Organizatorami Kolokwiów był Komitet Psychologii PAN oraz Instytut Psychologii UKW. Nad wydarzeniem patronat honorowy objął Jego Magnificencja Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny.

czytaj całość…

Sprawozdanie z IX Sesji Naukowej Magistrantów Instytutu Psychologii UKW

01 czerwca 2017
czytaj całość

22-go maja 2017 roku odbyła się IX Sesja Naukowa Magistrantów Instytutu Psychologii. Podobnie jak w ubiegłych latach Sesja była punktem inicjującym Dni Psychologa w naszym Instytucie.

Sesja przebiegła zgodnie z przygotowanym wcześniej programem. Gościem honorowym Sesji była w tym roku dr hab. Monika Wiłkość-Dębczyńska, która uświetniła Sesję wykładem nt. Funkcje poznawcze i chronotyp oraz ich genetyczno-molekularne uwarunkowania. Komitetowi Naukowemu, jak co roku przewodniczył Dyrektor Instytutu Psychologii, prof. dr hab. Janusz Trempała, zaś w pracach Komitetu, obok Gościa honorowego, brali udział: Prodziekan ds. Nauki Paweł Izdebski, prof. UKW, prof. dr hab. Małgorzata Kościelska, dr hab. Małgorzata Basińska, prof. UKW, dr hab. Barbara Ciżkowicz, prof. UKW, dr hab. Elżbieta Kasprzak, prof. UKW, dr hab. Beata Ziółkowska, prof. UKW i dr Bogdan Pietrulewicz, prof. UKW.

czytaj całość…

Dni Psychologa

19 maja 2017

W dniach 22 i 23 maja 2017 roku w Instytucie Psychologii odbyły się Dni Psychologa.
W ramach obchodów zgodnie z tradycją, już po raz dziewiąty miała miejsce Sesja Naukowa Magistrantów Instytutu Psychologii UKW (22 maja 2017). Sesja była kontynuacją cyklu corocznych spotkań dyskusyjnych skoncentrowanych wokół problematyki naukowo-badawczej Seminariów magisterskich realizowanych w Instytucie Psychologii.

czytaj całość…

VII Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców „Codzienne i niecodzienne zmagania zwykłych ludzi”

13 kwietnia 2017

W dniach 6-7 kwietnia 2017 roku w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się VII Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców „Codzienne i niecodzienne zmagania zwykłych ludzi”. Już po raz siódmy młodzi badacze z wielu ośrodków akademickich w Polsce spotkali się w Instytucie Psychologii UKW, by wymienić się poglądami i ideami oraz nawiązać współpracę w ramach realizacji wspólnych projektów badawczych.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Psychologii
ul. Leopolda Staffa 1, 85 867 Bydgoszcz