Aktualności

Konferencja: Wokół wartości współczesnego człowieka

01 kwietnia 2016

Serdecznie zapraszamy na VI Interdyscyplinarną Konferencję Doktorantów i Młodych Naukowców „Wokół wartości współczesnego człowieka – tradycja a nowoczesność”, która odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia br. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

czytaj całość…

„Żywe książki” z Instytutu Psychologii promują czytelnictwo

08 grudnia 2016

Dnia 06.12.2016 w Zespole Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy zrealizowano projekt pt. „Mikołajkowa wypożyczalnia”, mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.  Zajęcia poprowadziły tzw. „Żywe książki”- w większości studenci psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ponad trzydziestu przyszłych psychologów podzieliło się z dziećmi wiedzą  m.in. z zakresu emocji i motywacji, radzenia sobie ze stresem, perswazji, wyznaczania celów, komunikacji międzyludzkiej oraz pamięci.

czytaj całość…

Inauguracja roku akademickiego doktorantów

03 października 2016

W dniu 12.10.2016 o godz. 8.30, prof. Alina Borkowska, specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog
w ramach inauguracji nowego roku akademickiego, wygłosi dla studentów studiów doktoranckich w Sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii wykład na temat "Zastosowanie badań neuropsychologicznych w nauce".

czytaj całość…

Kwalifikacje przygotowania pedagogicznego

02 czerwca 2016

Instytut Pedagogiki informuje studentów IV roku kierunku Psychologia (studia stacjonarne i niestacjonarne) o możliwości uzyskania kwalifikacji przygotowania pedagogicznego w ramach organizowanego modułu (uwzględniającego realizowane przedmioty w ramach toku studiów na kierunku psychologia a obejmujące przedmioty z zakresu psychologii oraz dydaktyki szczegółowej).

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Psychologii
ul. Leopolda Staffa 1, 85 867 Bydgoszcz